Sanační systém, který pomůže

Cílem sanace staveb je vrátit konstrukci nebo objekt do stavu, který umožňuje plnit jeho funkci a prostředí nebude zatěžováno plísněmi. Především starší stavby trpí tím, že vodorovná hydroizolace proti půdní vlhkosti neexistovala, nebo již neplní svoji funkci a kapilárně vzlínající vlhkost způsobuje zasolování omítek, vznik plísní a opadávání omítek. Typicky je proto sanace součástí rekonstrukce starších staveb. 

Sanace vlhkého zdiva lze provést:

  • Sanace vlhkého zdiva podřezáním – tento způsob lze provést pouze u cihelného zdiva s vodorovnou spárou. Není proto vhodný pro starší druhy staveb.
  • Sanace vlhkého zdiva zarážením nerezových plechů do zdiva. Tato technologie je alternativou k předchozí technologii a lze použít všude tam, kde stavební materiál má průběžnou spáru ve zdivu. Opět je to technologie nevhodná pro budovy s kamennými základy.
  • Sanace injektáží zdiva spočívá v navrtání zdiva a vpravení chemické látky, která vytvoří náhradu vodorovné hydroizolace. Z hlediska statiky objektu i možností využití je sanace chemickou injektáží nejšetrnější metodou.

Preferujeme sanaci injektáží zdiva

Díky své univerzálnosti se sanace chemickou injektáží stala preferovanou metodou, pro sanaci vlhkého zdiva.
Naše práce začíná u prvotního průzkumu a odebrání vzorku, pokračuje návrhem a končí u precizní realizace. Za použití moderních technologií a profesionálního týmu dokážeme dosáhnout nekompromisního výsledku.

Výhody sanace chemickou injektáží:

  • Šetrný přístup vylučující narušení statiky domu.
  • Stačí přístup z jedné strany k izolovanému zdivu.
  • Technologie dobře použitelná v místech, kde nelze použít jiné technologie, například schodiště, výškové rozdíly v jednotlivých místnostech atd…
  • Použití různých prostředků podle stupně zavlhnutých zdí (účinných látek až 80%)